Onagra

Onagra (Pupalkový olej)

Pomáha proti symptómom, fyzickým aj psychickým, predmenštruačného syndrómu, ako aj bolestiam spôsobeným menštruáciou a počas obdobia menopauzy.

Perličky s pupalkovým olejom, zdroj kyseliny gama-linolénovej (GLA 10%) a kyseliny linolovej (LA 70 až 85%) a kyseliny olejovej, ktoré patria medzi omega-6 mastné kyseliny, a Vitamín E (20,01 mg - 167% ODD). 

Obsah oleja zo semien pupalky dvojročnej (Oenothera biennis) v dennej dávke: 3000 mg
Množstvo v balení: 41 g  (60 kapsúl)
Krajina pôvodu: Španielsko 

CENA: 11,90 Eur

Pri zakúpení 3ks: 7,93 Eur /ks   

IBA TERAZ AKCIA: 3 ks za cenu 2 ks - 33% ZĽAVA platí pri kúpe min. 3 ks - AKCIA trvá LEN do 31.08.2022


Ako zistíte či je pre Vás potrebné užívať Pupalkový olej? Viac informácií: TU

 

Podráždenosť, depresia, opuchy, bolesti svalov... Poznáš to? Je Ti to povedomé? Toto sú niektoré z účinkov, ktoré pupalkový olej zmierňuje. Dosahuje to vďaka svojmu bohatstvu na esenciálne mastné kyseliny ako je kyselina linolová, zo skupiny Omega 6. Hovoríme o jednej zo zásadných látok pre fungovanie organizmu.

Na čo sa pupalkový olej používa?

Pupalka alebo „dámska rastlina“ má toľko benefitov, že jej užívaním dokážeme nielen zmierniť menštruačné bolesti, ale aj regulovať cievny tlak, bojovať proti cholesterolu, klimakterickým poruchám, či dokonca dať život dehydrovanej pokožke, či zmierniť atopickú dermatitídu.

Jeho mnohoraké vlastnosti sú spôsobené esenciálnymi mastnými olejmi, ktoré ho tvoria, látkami, ktoré si naše telo nedokáže samo vytvoriť a ktoré sú prítomné v niektorých orechoch alebo avokáde. Zdroj Omega 6, ktorý okrem toho, že je prospešný pre naše zdravie, pomáha predchádzať známkam starnutia, keďže je považovaný aj za prírodný antioxidant.

V tomto aspekte je potrebné poznamenať, že kapsuly obsahujú vitamín E, ktorý pomáha chrániť bunky pred oxidačným poškodením.

Pupalkový olej

Spôsob použitia

Odporúča sa užívať šesť kapsúl denne t.j. 3 kapsuly ráno a 3 kapsuly večer. Balenie vystačí na desať dní. 

 

Upozornenie: Nevhodné pre deti, tehotné a dojčiace ženy.  Prípravok nie je vhodný pre osoby užívajúce lieky na zníženie zrážanlivosti krvi. Ustanovená odporučená denná dávka sa nesmie presiahnuť. Výživové doplnky sa nesmú používať ako náhrada stravy. Dbajte na vyváženú a pestrú stravu a zdravý životný štýl. Skladujte v suchu a tme pri teplote od 5 do 25 °C. Chráňte pred vlhkom a slnečným žiarením.  Uskladňujte mimo dosah malých detí.